فراخوانفراخوان گرافیکپوستر

فراخوان رقابت بین‌المللی طراحی پوستر Poster for___. 2023

رقابت بین‌المللی طراحی پوستر فور___. که توسط شانشینگ ونگ برگذار می‌شود، به‌زودی آمادۀ دریافت آثار برای دومین دورۀ خود می‌شود.

از طراحان و هنرمندانِ سراسر جهان، شامل هنرمندان جوان مشتاقِ باتجربه و دانشجویان 19 ساله و کمتر،  برای شرکت در این رقابت طراحی پوستر دعوت می‌شوند.

به 200 شرکت‌کنندۀ منتخب و برندگان رقابت گواهینامه اهدا می‌شود، هریک از نفرات برتر تندیس معتبری را دریافت می‌کنند و آثرشان در نمایشگاه‌های بین‌المللی پیش‌رو و کتاب رسمی پوسترفور.کام به‌نمایش درخواهد آمد. افزون بر این، اثر برجستۀ هنرمندان در نسخۀ فعلی کتاب رسمیِ پوسترفور در معرض تماشا قرار خواهد گرفت.

برای چه پوستر طراحی می‌کنند؟

آیا این کار را برای پرداختنِ به یکی از مسائلِ جهانی نظیر حفاظت از محیط زیست، آموزش و امنیت آب انجام می‌دهید یا سایر موضوعات نگران‌کننده؟ شاید هدفِ پوسترهای شما ارتقایِ آگاهیِ اجتماعی باشد و یا تبلیغ محصولات تجاری؟ طراحی پوستر بازیگر چه نقشی است و طراحان با چه چالش‌هایی روبه‌رو هستند؟

در عصر کنونی، در حالی‌که جهان با موضوعات خطیری دست‌به‌گریان است که توجۀ گسترده‌ای را به‌خود جلب‌کرده و مناقشاتِ شدیدی را موجب‌شده‌است، حیطۀ طراحی پوستر اثربخشیِ عمیقا فزاینده‌ای را بر تحت‌تاثیر قرار‌دادن تغییرات کسب‌کرده‌است و آماده است که حتی در آینده قدرت بیشتری بیابد. پوستر این پروژه در نقشِ دعوتی است قاطع به کنشگری – موضع خود را ازطریقِ طراحی یک پوستر بیان‌کنید و جهان را از آرمانی که برگزینده‌اید آگاه‌ سازید.

دستۀ جدیدی در رقابت این دوره توسط سازمان‌دهندگان درنظر گرفته‌شده‌است: پوسترهایی که به‌شکل دستی کشیده‌شده است، این دستۀ بطور ویژه برای دانش‌آموزانِ 19سال و کمتر ترتیب‌داده شده‌است که تجربۀ محدودی از کار با ابزارهایِ دیجیتال دارند.

پوستر فور___. شامل دو رقابت اصلی و فرعی در دستۀ‌های زیر است.

رقابت اصلی:

  • الف. پوستر برای شادی (پوسترهای شاد)

رقابت فرعی:

  • ب. پوستر برای هریک از 17 هدف توسعۀ پایدار تعیین شده توسط سازمان‌ملل (UN SDGs) شامل: نبود فقر؛ نبود گرسنگی؛ سلامت و بهزیستی؛ آموزش با کیفیت؛ برابری جنسیتی؛ آب پاکیزه و بهداشت؛ انرژی پاک و ارزان؛ کار آبرومند و توسعۀ اقتصادی؛ صنعت، نوآوری و زیرساخت؛ کاهش نابرابری‌ها؛ شهرها و جوامع پایدار؛ تولید و مصرف مسئولانه؛ کنش اقلیمی؛ زندگی زیرآب؛ صلح، عدالت و نهادهای پرقدرت؛ مشارکت برای تعحقق این اهداف.
  • پ. پوستر برای فرهنگ قهوه (مجموعۀ سنت‌ها و رفتارهایِ اجتماعی که پیرامون مصرف قهوه، به‌منزلۀ یکی از محرک‌های روابط اجتماعی، وجود دارد)
  • ·        ت. پوستر برای تنوع فرهنگی (هنر، موسیقی، ادبیات، تاریخ و غیره)
  • ث. طراحی پوستر دستی (مختص شرکت‌کنندگان 19 سال و کمتر)

هزینۀ شرکت در رقابت:

  • برای  دسته‌های الف.ب.پ.ت: 30 دلار به ازای هر اثر
  • برای دستۀ ث: 20 دلار به ازای هر اثر

آخرین مهلت ثبت‌نام: 31 دسامبر 2023 (10 دی 1402)

تاریخ موردانتظار اعلام نتایج: 20 ژانویه 2024 (30 دی 1402)

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت فراخوان مراجعه کنید.

گروه مجله نگاه فرد خدمات متعددی به هنرمندان و علاقه مندان ارائه می دهد از جمله کلیه امور ترجمه تخصصی، تهیه پورتفولیو و انجام مراحل ثبت نام و در صورت داشتن هزینه ورودی، پرداخت ارزی را انجام می دهد. در صورت تمایل می‌توانید از این خدمات ما استفاده کنید. تنها کافیست به ما ایمیل (fardmagazine@gmail.com) بزنید در اسرع وقت راهنمایی های لازم داده می شود.

در صورتی که تمایل دارید از فعالیت رایگان سایت ما حمایت کنید می توانید از طریق لینک حمایت مالی هر مبلغی که می خواهید واریز کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا