کارآفرینیکارآفرینی هنر

10 چیزی که هنرمند و کارآفرین با هم اشتراک دارند

 

تریش دوگان ، یکی از 1،500 میلیاردر بر روی کره زمین، عقل و دانش خود را در مورد هنرمندان و کارآفرینان به اشتراک می گذارد.

Trish Duggan یک هنرمند، بشردوست، کارآفرین و میلیاردر است. من اخیرا این فرصت را داشتم تا با خانم دوگان صحبت کنم و او دانش خود را در مورد هنر و کسب و کار با من به اشتراک گذاشت و من را از اینکه چقدر این دو به هم شباهت دارند آگاه ساخت. خانم دوگان جذبه و کششی به طور باور نکردنی فریبنده و جذاب دارد و همانطور که در مورد بشردوستی، هنرمند، کسب و کار، اقتصاد، ترامپ، کارآفرینان و موزه جدیدش که بعد از شام قرار بود افتتاح شود صحبت می کردیم، این جذابیت او بیشتر و بیشتر نیز می شد.

خانم دوگان بیشتر زندگی خود را صرف ادغام این دو با هم و ایجاد ارتباط با مشتاق ترین کارآفرینان و هنرمندانی که روی زمین زندگی می کنند، کرده است. بنابراین، زمانی که پای هنر و کسب و کار به میان می آید، او اطلاعات زیادی را برای اشتراک گذاشتن با شنوندگان واقعی دارد. همانطور که می توانید تصور کنید، وقتی که شما یکی از 1500 نفری هستید که ثروتی معادل 1 میلیارد دلار دارند، می توانید تقریباَ با همه ی انسان ها ارتباط برقرار کنید.

مقاله مرتبط : استراتژی کسب و کار برای هنرمندان

از خانم دوگان پرسیدم که، ” به نظر شما شباهت بین کارآفرینان بزرگ و هنرمندان عالی چیست؟” سپس عقب نشستم و به این گوش سپردم که این دو چه چیزهایی را با هم در اشتراک دارند. این ده مورد از آنها است:

  1. دریافت ناگهانی

توانایی پیروی از غرایز ذاتی تان به عنوان یک هنرمند یا تاجر برای فرآیند خلق کردن و انعطاف پذیری شما مهم و حیاتی است. استیو جابز برای خلق iPhone از غرایزش پیروی کرد، و میکل آنژ، که مجبور شده بود از Sistine chapel ( نمازخانه سیس تین در واتیکان) نقاشی بکشد، شاهکاری را خلق کرد که هنوز بعد از 500 سال هم جهانیان را شگفت زده می کند.

  1. خلاقیت

به عنوان ” استفاده از قوه تخیل یا ایده های اصلی، بخصوص در مورد یک کار هنری” تعریف شده است. اما در واقعیت، شخصی که کسب و کار راه می اندازد باید خلاقیت ( استفاده از قوه تخیل) را برای ایجاد راه حل برای حل مشکلات و غلبه بر چالش ها نیز داشته باشد. هر دو فضا بسیار رقابتی و بدون کمبود هنر و تولیدات هستند، بنابراین خلاقیت یکی از خصیصه های پایدار هر دو است.

  1. متفاوت بیاندیش

هنرمند می تواند به آسانی به سمت کپی کردن آنچه که مرسوم و باب روز است کشیده شود اما بهترین هنرمند و کارآفرینان کپی نمی کنند، آنها متفاوت تر از آنچه که عادی و مرسوم و باب روز است فکر می کنند. موفق ترین شان سعی ندارند که حتی متفاوت تر از آنچه مرسوم است فکر کنند، زیرا آنها سعی در کپی کردن ندارند، بلکه تمایل دارند چیزی جدید خلق کنند و از آنچه که تا کنون انجام شده فراتر روند. Uber[1] را می توان به عنوان یک راه حل “متفاوت اندیش” در زمینه تاکسی رانی دانست. در بیشتر موارد، متفاوت اندیشیدن نیازمند ساده سازی، و نه پیچیدگی است.

  1. وسواس داشتن و پیله کردن

هنرمندان و کارآفرینان بزرگ هر دو به حدی وسواس دارند که ممکن است آنها را در مورد آنچه انجام می دهند دیوانه خطاب کنند. آنها بخاطر غرق شدن در هنر یا کسب و کارشان و اختصاص تمام وقتشان به آن کاملاَ شناخته شده اند. آنها عشق به کارشان را به درجه ای می رسانند که دیگران حتی نمی توانند درک کنند. شنیدن اینکه هنرمندانی وجود دارند تا دم صبح در استدیو کار می کنند غیر معمول نیست. همین در مورد کارآفرینانی که حتی آخر هفته ها نیز کار می کنند و آنچه که مردم به عنوان “زندگی واقعی” می شناسند را از دست می دهند نیز درست است. هنرمند و کارآفرین وسواسی، کار می کند و زمانی که توسط کسانی که از وسوسه های خود پشتیبانی می کنند احاطه شده، به بهترین نحو کار خود را اجرا می کند.

  1. هنر یا محصول خود را به همگان نشان دهید.

هر دو هنرمند و کارآفرین باید ایده ها و محصولات خود را به بازار و به دست دیگران برسانند. ما هنرمندی را که هنر خود را در خانه نگه داشته است نخواهیم شناخت. فقط هنرمندی را می شناسیم که هنرش را به همگان نشان داده باشد! (یا پس از آنکه شخص دیگری آن را از طرف آنها در معرض نمایش قرار دهد). همین امر در مورد تجار بزرگ نیز صادق است. آنها ایده های خود را به طور عظیم به بازار عرضه می کنند.

  1. کمال گرا نباشید

اگر برده ی کمال گرایی باشید، نمی توانید در هنر یا کسب و کار موفق عمل کنید. در حالی که هر دو کارآفرین و هنرمند دیوانه به دنبال کمال در کار خود هستند، اما پایبند آن نمی شوند چراکه می دانند برای اینکه بخواهند آن را درست انجام دهند باید کارشان را با سرعت تولید کنند.

  1. توجه جلب کنید

اگر هیچ کس هرگز در مورد شما چیزی نداند، هیچکس هرگز هنر یا محصول شما را نخواهد شناخت. باید شناخته شدن را به عنوان یک اولویت در نظر بگیرید. هنرمندان شناخته شده، لزوما بهترین هنرمندان نیستند، اما شناخته شده ترین ها هستند. حتی اگر شما یک کارآفرین باشید، باید خودتان را به دیگران بشناسانید یا شخصی این کار را برای شما انجام دهد.

  1. تعداد زیادی خلق کنید تا کیفیت کارتان بالا رود

شما هرگز با خلق یک قطعه یا محصول یا یک ارائه نمی توانید شاهکار هنری ایجاد کنید. هیچ کس آنقدر خیلی خوب یا خیلی خوش شانس نیست که اولین اثرش آنقدر خوب باشد که تمام دنیا به آن خیره شوند و آن را بشناسند. به احتمال زیاد مجبور خواهید شد که آثار زیادی خلق کنید تا بتوانید بهترین کیفیت را پیدا کنید.

  1. هدف

هدف هنرمند ایجاد تاثیر در بیننده یا مشتری است و همین امر در کسب و کار نیز صدق می کند. هدف هنرمند و کارآفرین این است که چیزی شگفت آور را خلق کنند تا مشتری یا استعدادیاب دست به کار شود و بخواهد محصول یا سرویس شما را داشته باشد.

  1. وقت خود را آزاد کن تا بتوانی خلق کنی

شما زمانی که کاری را که یا در انجام آن خوب نیستید و یا دوست ندارید انجام می دهید، نمی توانید چیزی خلق کنید. محول کردن کارهایتان به دیگران و حذف زمان و منابع بی فایده ای که بر روی مسایل و کار های بیهوده ای که شما را از خلاقیت و توانایی تان برای تولید دور می کند، بسیار حائز اهمیت است.

[1] اوبر (Uber) یک سرویس هم سفری آنلاین مستقر در سان فرانسیسکو است. اپ موبایل تلفن هوشمند به طور خودکار، مسافرین را با نزدیکترین راننده مرتبط می‌سازد و موقعیت مسافر را به راننده می‌فرستد.

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا