اخبار هنریفرهنگ

واتیکان میزبان نمایشگاه اندی وارهول

نمایش زوایای روحی هنرمند با شام آخر و سری چاپ سیلکهای جمجمه 

بعد از 39 سال از سفر اندی وارهول به رم و ملاقات با پاپ جان پل دوم او به افتخار برپایی نمایشگاهی در قلب واتیکان نائل خواهد شد. موزه واتیکان در گفتگوهایی با موزه اندی وارهول در پیتزبورک برای نمایش آثار مذهبی این هنرمند پاپ در سال 2019 به توافق رسیدندو این آثار به مناسبت 25 مین سالگرد افتتاح موزه ایالات متحده در رم و پیترزبورگ نمایش داده می شوند.

این نمایشگاه شامل نقاشی های سری شام آخر  (1986)، با الهام از نقاشی لئوناردو داوینچی در نقاشی از صحنه کتاب مقدس و همچنین نقاشی های متیو موری مانند جلد های جمجمه، و همچنین فیلم ها و مواد آرشیوی می شود. این نمایشگاه در فضایی به وسعت هزار مترمربع در رم محل در براسیو دی کارلو مگنو، در میدان سنت پیتر طراحی شده توسط جیان لورنزو برنینی برگزار می شود. باربارا جاتا، مدیر موزه واتیکان می گوید: “ما بسیار علاقه مند به کاوش در جهت روحیه هنرمند هستیم.”

 

 

جاتا ادامه می دهد: “بسیار مهم است که ما در گفتگو با هنر معاصر باشیم. ما در یک دنیای تصاویر زندگی می کنیم و کلیسا باید بخشی از این گفتگو باشد.”

پسر مهاجری از اسلواکی که از اعضای کلیسای کاتولیک بیزانس اسلواکی (Uniate) بود، وارهول در تمام طول عمر خود یک مذهبی سرسخت باقی ماند. او در کلیسای سنت وینسنت فرر در نیویورک حضور داشت و زمانی را صرف  پناهگاه برای بی خانمان ها توسط کلیسای استراحت بهشت می کرد.

 

 

 

نوشته های مشابه

‫3 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا