اخبار هنرهای تجسمیاخبار هنری

نمایشگاه دومین سالانه هنرهای تجسمی ساتین با موضوع «نگرش تازه، بیان نو»

موسسه ساتین، تنها موسسه خصوصی مستقل کشور است که اقدام به برگزاری سالانه هنرهای تجسمی می‌کند. این موسسه، از 16 مهر ماه نمایشگاه آثار برگزیده دومین سالانه ساتین را در در پنج رشته نقاشی، مجسمه، چاپ دستی، عکاسی و هنرهای جدید، با نمایش بیش از 300 اثر هنری، برپا کرده است.
دومین سالانه ساتین با موضوع «نگرش تازه، بیان نو» به دنبال رویکردی متفاوت در ارائه مفهوم هنر و فراهم کردن بستری مناسب جهت نمایش، فروش و حمایت از آثار هنرمندان جوان مستعد و خلاق است.
پس از اعلام فراخوان دومین سالانه ساتین، در مدت ۶ ماه بیش از ۳۰۰۰ اثر به دبیرخانه سالانه رسید که به لحاظ کمی و کیفی رشد قابل توجهی نسبت به اولین د‌وره سالانه داشتند. داوری آثار توسط 13 نفر از اساتید هنر در دو مرحله انجام شد و در نهایت حدود ۳۰۰ اثر به نمایشگاه راه یافت. جهت حمایت از هنرمندان، آثار توسط کارشناسان قیمت‌گذاری شده و امکان خرید آن‌ها در نمایشگاه فراهم شده است.
دومین سالانه هنرهای تجسمی ساتین در روز اختتامیه، با توجه به رای هیأت‌داوران در هر بخش دو نفر را به ‌عنوان دریافت‌کننده بورس حمایتی ساتین به مبلغ هفتاد میلیون ریال معرفی خواهد کرد. داوران بخش عکاسی فرهاد فخریان و پرهام تقی اف، بخش نقاشی محمد خلیلی و خسرو خسروی، بخش چاپ دستی مهرداد ختایی، شکوفه فلاح و رضا هدایت، بخش مجسمه‌سازی نرگس حریریان، روح‌الله شمسی زاده و کامبیز صبری، بخش هنرهای جدید هلیا دارابی، رزیتا شرف جهان و شهرام انتخابی هستند.
بخش جنبی دومین سالانه ساتین نیز به نمایش آثار هنرمندان افغانستانی اختصاص یافته است. در این بخش ۵۰ اثر از ۲۵ هنرمند افغانستانی مقیم ایران و افغانستان در شاخه‌های نقاشی، طراحی، نقاشی‌خط، عکاسی، و… به نمایش گذاشته شده است.
سالانه ساتین در دومین دوره با حمایت معنوی موسسه فرهنگی اکو و دانشگاه هنر فرشچیان برگزار شده و مجموعه‌های صنایع هفت الماس و صنایع غذایی کاله-سولیکو جهت برگزاری هر چه بهتر این رویداد در کنار موسسه ساتین قرار گرفته‌اند.
علاقه‌مندان جهت بازدید از آثار برگزیده دومین سالانه ساتین می‌توانند تا ۳۰ مهرماه همه روزه از ساعت ۱۱ تا ۲۰ به فرهنگستان هنر به نشانی خیابان ولیعصر، بین بزرگمهر و طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر، پلاک ۱۲۵، (موسسه صبا ، گالری‌های ملی و خیال شرقی) مراجعه نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا