اخبار هنرهای تجسمیاخبار هنری

نمایشگاه دومین جشنواره ملی عکس شاهنامه

نمایشگاه دومین جشنواره ملی عکس شاهنامه به قزوین رسید  

 قزوین میزبان نمایشگاه دومین جشنواره ملی عکس شاهنامه می شود . پس از نمایشگاه جشنواره ملی عکس شاهنامه در رشت نمایشگاه جشنواره ملی عکس شاهنامه به شهر قزوین خواهد رفت . موزه شاهنامه و اسطوره قزوین میزبان نمایشگاه دومین جشنواره ملی عکس شاهنامه خواهد بود . آیین گشایش نمایشگاه دومین جشنواره ملی عکس شاهنامه در قزوین دوشنبه دوم اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد و این نمایشگاه تا دهم اردیبهشت ماه هر روز میزبان دوستداران شاهنامه و هنر عکاسی خواهد بود .

در این نمایشگاه آثار  اردلان حسنعلی زاده _ اسحاق اقایی _ افشین میرزایی  _ امید ابراهیمی _ امیر امیری  _ امیر جمشیدی  _ امیرحسین کمالی  _ پرویز قلی زاده  _ پیمان ملکی مقدم  _ حسین قربانی _ حسین یزدانفر  _ دانیال بینقی  _ داود ایزدپناه  _ داود محمودی  _ سیدجواد میرحسینی  _ سید علی حسینی  _ علی حسنعلی زاده  _ علیرضا رجایی  _ لیلا مطلق  _ مجید حجتی  _ مرتضی حیدریان مهر _ مصطفی مصطفوی  _ مهدیه غفوریان  _ مهسا قدیانی  _ همایون مهرزاد  و امیرمهدی نجفلو به نمایش گذاشته خواهد شد .  جشنواره ملی عکس شاهنامه هر دوسال یکبار از سوی باشگاه شاهنامه پژوهان و باشگاه نقالان برگزار می شود و در دومین دوره آن آرامگاه فردوسی، موزه شاهنامه و اسطوره قزوین، پویش فردوسی و گروه هنری سی تاب مشارکت دارند .

این نمایشگاه عکس در شهر قزوین با همکاری سازمان میراث فرهنگی قزوین و دانشگاه علوم پزشکی قزوین به دبیری کورش جوادی برگزار می شود .

در دور دوم این جشنواره ملی عکس شاهنامه موضوعاتی چون : ایران در آیینه شاهنامه، شاهنامه پژوهان, آموزگاران شاهنامه و استادان سرشناس زبان و ادب فارسی، موزه شاهنامه و اسطوره قزوین، نگارگران شاهنامه و نقاشیهای قهوه خانه ای، پرتره شاهنامه پژوهان و استادان سرشناس زبان و ادب فارسی و ورزشهای پهلوانی و پیوند آنها با شاهنامه به دیگر موضوعات جشنواره افزوده شده است .

جشنواره ملی عکس شاهنامه هر دو سال یکبار از سوی باشگاه شاهنامه پژوهان, هفته نامه امرداد و باشگاه نقالان با بنیانگذاری و دبیری کورش جوادی برگزار می شود .

این جشنواره با هدف ارج نهادن و پاسداشت جایگاه بلند حکیم سخن فردوسی و شاهکار بی مانندش شاهنامه و تاثیر جلوه های زیبای شاهنامه و نمود شاهنامه در در زندگی ایرانیان و پارسی زبانان در گستره ایران بزرگ فرهنگی، همچنین نگاه به شاهنامه و تاثیرات آن از طریق دوریبن های عکاسی و پیوند میان شاهنامه، تصویر و هنرعکاسی برگزار می شود. دور دوم این جشنواره با همکاری موزه شاهنامه و اسطوره قزوین و خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار می شود .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا