فراخوانفراخوان عکاسی

فراخوان عکس LensCulture 2019

فراخوان جایزه روایت بصری LensCulture در سال ۲۰۱۹ جایزه عکاسی

درباره فراخوان

جایزه روایت بصری در سال ۲۰۱۹ توسط LensCulture، یکی از معتبرترین منابع عکاسی معاصر ترتیب داده شده و در حال حاضر برای ورود بهترین روایت مستند و تخیلی در عکاسی فراخوان داده است.

هدف این رقابت شناسایی عکاسان از زمینه‌ها و سطوح تجربه متفاوت، به اشتراک‌گذاری آثار آنها با جهانیان و اتصال آنها به فرصت‌های شغلی متغیر است.

در این فراخوان آثار عکاسانی که در آثار خود روایت‌های گیرایی دارند را به رسمیت می‌شناسد. خواهان تصویرسازانی که داستان بصری معاصر را چه از طریق آثار مستند، روایت تخیلی و یا ترکیبی از این دو (و یا مخالف آن!) روایت می‌کنند، هستیم.

به ما نشان دهید که از عکاسی برای ثبت تاریخی رویدادهای جهانی یا تجربیات نزدیکان خود استفاده می‌کنید. ما را با تصویرهای روایی خود که اندیشه ما را به چالش می‌کشد، فهم ما را گسترش می‌دهد یا احساسات ما را برمی‌انگیزد، میخکوب کنید. ما را غافلگیر کنید، خوشحال کنید یا با ما مقابله کنید.

دو دسته جایزه در این فراخوان وجود دارد:

مستند تفاسیر مستند از رویدادها، مردم، اماکن و موضوعات واقعی هستند. این ماجراهای بصری و لحظات داستانی چه تاریخی و چه معاصر، دیدگاه‌هایی راجع به جهانی که در آن زندگی می‌کنیم، ارائه می‌دهند. مسائل جهانی یا خرده رویدادهای فرهنگی است. امور عمومی یا امور خانوادگی است. اثر شما ممکن است یک داستان شخصی در قالب موضوعی جهانی، تحقیق و بررسی عمیق، یا چیزهای دیگری با هدف آگاهی، الهام‌بخشی و یا تحرک باشد.

روایت داستانی تخیلی بر اساس حقیقت، تخیل و یا ترکیبی از هر دو است. ممکن است به یک ماجرای مستند یه شیوه‌ای مفهومی برسید. ممکن است برای اینکه به هدف منحصر به فرد خود دست یابید، عکاسی را با سایر رسانه‌ها یا تصویرسازی‌ها ترکیب کنید. LensCulture علاقه‌مند به کشف راههای جدید برای روایت داستان است و این دسته مختص تمام روایت‌های بصری غیرسنتی خارج از قلمروهای مستندسازی ستنی است.

الزامات ارسال آثار:

  • برای گرفتن بهترین نتیجه، فایل‌های JPEG با بهترین کیفیت، و طول با اندازه ۱۲۰۰ پیکسل (۲۰۰۰ پیکسل بهتر است) آپلود نمایید. حداکثر حجم فایل ۱۰ مگابایت باشد. نام فایل باید حداکثر ۵۰ کارکتر باشد. فایل (حداکثر) تا ۵۰۰۰ پیکسل و حداقل ۲۰۰۰ پیکسل مورد نظر داوران ماست. سیستم فایل‌هایی که بزرگتر از ۵۰۰۰ پیکسل باشند نمی‌پذیرد. تا زمانی که ارسال آثار با طول ۲۰۰۰ پیکسل باشد، DPI مهم نیست زیرا ارسال آثار به صورت چاپی نیست و اثر شما روی پلتفرم رسمی عالی به نظر خواهد رسید.
  • هر مجموعه باید به صورت جداگانه ارسال شود، تا بتوانید برای هر کدام شرح بنویسید و هیئت داوران بتوانند هر کدام را به عنوان یک اثر مستقل ارزیابی کنند. در صورتی که دو مجموعه را به عنوان یک اثر ارسال نمایید، هیچ شانسی برای انتخاب توسط هیئت داوران نخواهد داشت. لطفاً در صورتی که هزینه ارسال اثر برای شما سنگین است، تنها بهترین اثر خود را ارسال نمایید.
  • می‌توانید هر تعداد دفعه که بخواهید اثر ارسال نمایید.
  • هیچ محدودیتی درباره زمان گرفتن عکس وجود ندارد.

حق مؤلف تمام آثار برای عکاسان محفوظ است.

آثار برندگان رقابت در گالری Aperture  در شهر نیویورک در سال ۲۰۱۹ به نمایش درخواهند آمد.

ارسال اولین اثر ممکن است رایگان باشد – مشروط بر اینکه هر شخص یک اثر رایگان ارسال نماید. ارسال ۵ اثر مستقل ۵۰ دلار خواهد بود. ارسال مجموعه ۱۰ عکس ممکن است ۶۰ دلار باشد.

دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ۳۰% تخفیف خواهند داشت.

واجدین شرایط

شرکت در جایزه روایت بصری LensCulture در سال ۲۰۱۹ برای کلیه افراد بالای ۱۸ سال و عکاسان حرفه‌ای و آماتور آزاد است.

جایزه

مجموع مبلغ ۱۵۰۰۰ دلار نقدی اهدا خواهد شد. آثار برندگان رقابت در گالری Aperture  در شهر نیویورک در سال ۲۰۱۹ به نمایش درخواهند آمد.

آخرین مهلت ثبت نام : ۱۹/۱۲/۲۰۱۸ (۲۸ آذر ۹۷)

اطلاعات تماس

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جایزه روایت بصری LensCulture در سال ۲۰۱۹ یا ارسال اثر به وب‌سایت رسمی آن مراجعه نمایید:

https://www.lensculture.com/photo-competitions/visual-storytelling-awards-2019

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا