فراخوانفراخوان هنری

فراخوان رقابت هنری SMACH 2019

درباره فراخوان

در حال حاضر چهارمین دوره فراخوان SMACH که یک فراخوان بین‌المللی برای هنرمندان جهت شرکت در یک نمایشگاه خیره‌کننده در فضای باز در دولومیت (بخشی از رشته‌کوه‌های آلپ در شمال ایتالیا) اعلام شده است.

مداخلات هنری با هدف افزایش علاقه مردم به هنر، نه تنها به عنوان شکل مستقلی از زبان، بلکه به عنوان گسترش قلمروی هنر خواهد بود. هنرمندان باید فهم عمیقی از تاریخ، سنت، معماری، طبیعت مقرهای پیشنهادی ایجاد نموده و آن را در آثار هنری خود منعکس کنند. SMACH مفتخر است که در زمینه «هنر و طبیعت» که جایی است که به عنوان مکانی برای فعالیت‌های هنری، طراحی شده و مختص مقرهای گوناگون ایجاد شده، اولین است. علیرغم درهم‌پیچیدگی و ادغام اثر هنری با طبیعت، همیشه تضادی میان مداخله انسان و تأثیر تکامل طبیعی طبیعت وجود دارد.

تم این دوره « Heimat» است. هدف این پروژه آماده‌سازی آثار هنری معاصر بر اساس کلمه « Heimat» است.

« Heimat» نشانگر شکل هویتی بسیار قوی‌تر از آن است که یک کلمه بتواند آن را برساند. این کلمه تنها به یک مکان اشاره نمی‌کند بلکه به مجموعه‌ای از ارزش‌های مشترک و خودجوش است که از کودکی با زندگی افراد در ارتباط است. اشاره‌ای که موجب احساس مثبت در ما زمانی که به ریشه‌ها و هویت خود فکر می‌کنیم می‌شود و در مقابل زمان از دست دادن این مجموعه ارزش‌ها احساس تنهایی و عجز می‌کنیم.

اماکن و مقرهایی که آثار هنری منتخب در آن به نمایش درخواهند آمد، از طریق پیاده‌روی در مسیرها قابل دسترسی خواهند بود. این مناطق میان ۱٫۱۰۰ و ۲٫۳۰۰ متر بالاتر از سطح دریا واقع شده است:  

۱٫ Plaies y Alfur

۲٫ Ciastel de Tor

۳٫ Val dl’Ert

۴٫ Chi Jus

۵٫ Pra de Pütia

۶٫ Forcela de Furcia

۷٫ Pares

۸٫ Plan de Corones

۹٫ Fanes

۱۰٫ Senes

آنچه بیش از همه افراد محلی و بازدیدکنندگان را در مناظر، شگفتی‌های منحصر به فرد طبیعت، در شهرها و روستاها و در ساختمان‌های شهرهای San Martin de Tor و Mareo جذب می‌کند، باید در نمایشگاه مورد توجه قرار بگیرد. تمام مقرها از نظر طبیعت، تاریخ و فرهنگ دارای ارزش‌های مشترک هستند. هنرمندان اولویت دسترسی به محتواها، اماکن و پس‌زمینه‌ها خواهند داشت. پروژه‌ها در مقرهای مختلف واقع و راه‌اندازی خواهند شد. جاذبه‌ها بازدیدکنندگانی که از اکتشاف طبیعت حال و گذشته و زندگی روزمره در Val Badia – یکی از شناخته‌شده‌ترین و پربازدیدترین دره‌ها در دولومیت – لذت می‌برند را جذب خواهد کرد. هدف از SMACH این است که آیا آثار هنری به نمایش درآمده کنجکاوی مردم را در مورد پروژه به طور کامل برمی‌انگیزد یا خیر.

هنرمندان هیچ‌گونه محدودیتی برای طراحی و اندازه اثر ندارند.

فرم ثبت‌نام را دانلود نموده و همراه با موارد بصری اثر هنری خود (عکس‌ها، طرح‌ها، تفاسیر و غیره) به info@smach.it بفرستید.

اثر هنری، تأسیسات و مداخلات هنری توسط هنرمندان به صورت گروهی یا تک نفری انجام خواهند شد. آثار هنری در اماکن دارای جاذبه تاریخی و فرهنگی شهرهای San Martin de Tor و Mareo به نمایش درخواهند آمد. هدف این پروژه تقویت علاقه مردم به هنر و افزایش آگاهی در منطقه است.

شرکت در این رقابت رایگان است!

واجدین شرایط شرکت در رقابت

 فراخوانSMACH در سال ۲۰۱۹ برای هنرمندان در سراسر جهان است.

جوایز

آثار هنری و پروژه‌های منتخب جایزه‌ای به مبلغ ۲۰۰۰ یورو دریافت خواهند نمود. زمانی که SMACH در ماه سپتامبر پایان یابد، هنرمندان این شانس را به برگزارکنندگان رقابت خواهند داد که آثار هنری به نمایش درآمده را خریداری نمایند.

آخرین مهلت ثبت نام : ۱۷/۳/۲۰۱۹ ( ۲۶ اسفند ۹۷)

اطلاعات تماس

جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با فراخوان SMACH در سال ۲۰۱۹ برای هنرمندان و ارسال آثار خود به وب‌سایت رسمی آن به آدرس زیر مراجعه نمایید:

https://www.smach.it/smach2019/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا