اخبار فرهنگیاخبار هنری

شانزدهمین رویداد بین‌المللی صبح خلاق

با سخنرانی استاد علی اکبر صادقی

شانزدهمین رویداد بین‌المللی صبح خلاق در شهر تهران با سخنرانی استاد علی اکبر صادقی برگزار می‌شود

شانردهمین دوره از سلسله رویدادهای بین‌المللی صبح خلاق در شهر تهران هم‌راستا با بیش از ۱۹۵ شهر در سراسر دنیا، روز جمعه ۱۲ بهمن ۱۳۹۷ در مجموعه سینما پردیس قلهک تهران با حضور غریب به ۴۰۰ شرکت‌کننده برگزار می‌شود.

این رویداد که یک رویداد جهانی بوده و هر ماه در سراسر دنیا به صورت آزاد و رایگان برگزار می‌شود، ۱۶ ماه است که در تهران در حال برگزاری است و با رشد به سرعت بالایی در جذب مخاطب و استقبال مواجه شده است به نحوی که تمام بلیت‌های حضور در رویداد که به صورت آنلاین ارائه می‌شود، در کمتر از چند دقیقه و حتی در برخی رویدادها کمتر از ۱ دقیقه رزرو می‌شوند.

حضور در این رویداد برای عموم افراد جامعه با هر سطح درآمد، شغل و تحصیلاتی آزاد است و همچنین افراد برای حضور در این جمع، نیازی به پرداخت هیچ هزینه‌ای ندارند.

رویداد صبح خلاق با هدف ایجاد بسترهای لازم فکری جهت رشد خلاقیت عمومی در جامعه و همچنین ارتقا سطح فرهنگ شهروندان در تهران برگزار می‌شود و هر ماه مشابه سایر شهرهای برگزارکننده، از یک سخنران دعوت می‌شود تا درباره موضوع جهانی ماه، برای حضار سخنرانی کند و به پرسش‌های آنان پاسخ دهد.

این ماه تمامی شهرهای دنیا، با موضوع سورئال یا همان “فراواقعی” رویدادهایشان را برگزار کرده و از یک سخنران مرتبط دعوت کرده‌اند تا در آن رویداد سخنرانی کند.

صبح خلاق تهران نیز به همین مناسبت این ماه به سراغ یکی از بزرگ‌ترین و مطرح‌ترین هنرمندان پیشکسوت هنر سورئال یعنی استاد علی‌اکبر صادقی رفته است. پیشکسوتی که اکنون در ۸۱ سالگی است و همچنان به عنوان یکی از پرکارترین هنرمندان این عرصه شناخته می‌شود و در حال نوآوری و خلق اثر است.

علی اکبر صادقی به جهت فعالیت‌های خود چه در حوزه فیلم‌های متحرک و چه تصویرگری، جوایز متعددی در سطح داخلی و بین‌المللی را کسب کرد از جمله جایزه اول کتاب تصویرگران آسیا، جایزه اول جشنواره لایپزیگ آلمان، جایزه اول اولین نمایشگاه گرافیک ایران، جایزه صلح تصویر گاندی از طرف سازمان سیدالک در بیست و چهارمین جشنواره جهانی فیلم در برلین آلمان، پلاک برنز سیدالک در مجمع سالانه جهانی این سازمان در پاریس فرانسه، پلاک برنز دوازدهمین جشنواره فیلم کراکو لهستان و … .

مخاطبین رویداد جهت حضور در این رویداد باید چهارشنبه پیش از برگزاری رویداد راس ساعت ۱۱ صبح در وب‌سایت جهانی رویداد ثبت نام کنند و روز جمعه در محل برگزاری رویداد حاضر شوند. در صورتی که بلیت‌های رویداد تمام شده باشد نیز، مخاطبین قادر هستند در لیست انتظار نام‌نویسی کنند و در روز جمعه در محل برگزاری رویداد حاضر باشند تا در صورت عدم حضور اشخاص ثبت‌نام شده، فرصت حضور در رویداد را پیدا کنند و البته اکثر افرادی که به صورت لیست انتظار به محل برگزاری می‌روند، پذیرش می‌شوند تا تا حد امکان و گنجایش سالن بتوانند به صورت ایستاده از سخنرانی استفاده کنند.

مخاطبین جهت اطلاع بیشتر قادر هستند با جستجوی صبح خلاق به وب‌سایت فارسی یا جهانی این رویداد مراجعه کنند و یا به شبکه‌های اجتماعی رویداد با شناسه مشترک CM_Tehran مراجعه کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا