بورسیه و اقامتفراخوانفراخوان هنری

رقابت بین المللی هنر معاصر YICCA 2018

فراخوان رقابت YICCA 2018 – رقابت بین المللی هنر معاصر – آمادۀ دریافت آثار هنرمندان است.

رقابت هنری YICCA 2018،که فراخوانی است بین المللی که توسط انجمن موهو سازماندهی می شود، و تمامی هنرمندان حرفه ای از اقصی نقاط جهان می توانند در آن شرکت کنند، به تازگی اقدام به اعلامِ فراخوان دریافتِ آثار با هدف تبلیغ و اشاعۀ آثارِ هنرمندان شرکت کننده در این رقابت و  فراهم آوردن فرصتی برای پیوستن به بازار بین المللی هنرهای معاصر کرده است.

 

توضیحات

انجمن موهو به تازگی اقدام به اعلام فراخوان رقابت بین المللی هنرهای معاصر خود (YICCA) در سال ۲۰۱۹ کرده است و از تمامی هنرمندان از اقصی نقاط جهان برای شرکت در این رقابت دعوت بعمل می آورد. هدفِ این رقابت ارتقا و اشاعۀ آثار هنرمندان شرکت کننده و دادنِ فرصتی به آنها برای شرکت در بازارهای بین المللی هنرهای معاصر است.

رقابت هنری YICCA در سال ۲۰۰۹ آغاز بکار کرد. تصمیم به راه اندازی چنین رقابتی به شدت تحت تاثیر شیوه های نوین خلق آثار هنری و اندیشیدن به آثار هنری بوده است که در سال های اخیر پرده از فرم های حیرت انگیز و خارق العادۀ هنری بسیاری برداشته اند. بین المللی بودن و شبکه سازی چیزی هایی هستند که این فراخوان هنری را مبدل به فرصتی عظیم برای هنرمندان کرده است.

 

این رقابت متشکل از ۱۰ دسته است:

  • نقاشی
  • عکاسی
  • ویدئو
  • چیده مان
  • مجسمه سازی
  • دیجیتال گرافیک
  • انیمیشن
  • میکس مدیا
  • پرفورمنس
  • سایر موارد

 

تمامی انواع آثار هنری شامل ویدئو، چیده مان و پرفورمنس در این رقابت پذیرفته می شوند.

ارائه تمامی آثار در قالب یک عکس از ویدئو به انضمام توضیح اثر انجام می گیرد.

تمامی آثار باید برای نمایشگاه پایانی در دسترس و در تملک هنرمند باشند.

آثاری که پیشتر در سایر رقابت های شرکت داده شده اند نیز می توانند در این رقابت وارد شوند.

 

بین المللی بودن و شبکه سازی چیزهایی است که این فراخوان هنری را مبدل به فرصتی فوق العاده برای هنرمندان کرده است که می توانند در کنار برنده شدن جایزۀ نقدی این رقابت از شانس نمایش آثار ارسالی خود در یک گالری هنری در یکی از شهرهای اروپایی برخوردار شوند. تصمیم نهایی هیئت داوران منجر به انتخاب ۱۸ اثر می شود که برای عموم به نمایش در خواهند آمد.

هیئت داوران ۱۸ اثر را جهت نمایش در نمایشگاه انتخاب خواهند کرد که از میان جایزۀ اقامت هنری به ۲ تن اهدا خواهد شد. هنرمندان منتخب این فرصت را خواهند داشت که شاهد به نمایش در آمدن آثار ارسالی خود در نمایشگاه نهایی YICCA 2018 باشند که در فضای گالری پرستن در زاگرب کرواسی باشند. آثار این هنرمندان در کاتالوگ YICCA نیز به چاپ خواهد رسید که بطور رایگان در اختیار هنرمندان منتخب و نیز نهادها و استادانی قرار می گیرد که برای شرکت در مراسم افتتاحیه دعوت می شوند.

 

مهلت ارسال:  ۲۹ سپتامبر ۲۰۱۸ (۲۸ شهریور ۱۳۹۷)

هزینۀ ورود:  ۴۰ یورو

واجدان شرایط: شرکت در این رقابت برای نمامی هنرمندان و گروه های هنری و استاید از اقصی نقاط جهان آزاد است.

جوایز:  به نفرات اول و دوم این رقابت به ترتیب مبالغ ۳۰۰۰ و ۱۰۰۰ یورو تعلق خواهد گرفت. آثار منتخب امکان نمایش در گالری پرستن در زاگرب کرواسی را پیدا می کنند و ۲ تن از میان ۱۸ هنرمند منتخب برندۀ ۲ اقامت هنری می شوند.

 

جهت ثبت نام به سایت رسمی فراخوان مراجعه کنید.

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا