فراخوانفراخوان گرافیکپوستر

رقابت بین المللی طراحی پوستر جشنوارۀ فیلم لاتین سن دیگو ۲۰۱۹

رقابت بین المللی طراحی پوستر جشنوارۀ فیلم لاتین سن دیگو ۲۰۱۹ فراخوان دریافت آثار خود را اعلام و از تمامی اساتید، هنرمندان و دانشجویان حوزۀ طراحی از اقصی نقاط جهان دعوت می کند تا پوستر یادبودی طراحی کنند که ارائه گرِ تاریخ و میراث جشنوارۀ فیلم لاتین سن دیگو باشد.

 

جشنوارۀ فیلم لاتین سن دیگو اکنون آمادۀ دریافت آثار هنرمندان برای رقابت بین المللی طراحی پوستر خود در سال ۲۰۱۹ است که مابین ۱۴ تا ۲۴ ماه مارس ۲۰۱۹ (۲۳ اسفند ۱۳۹۷ تا ۴ فروردین ۱۳۹۸) برگزار می شود.

جشنوارۀ فیلم لاتینِ سن دیگو (SDLFF) برآمده از خواستی برای دست یافتن به جایگاهی در برابر وضع موجود سینما، به چالش کشیدنِ کلیشه های غالب و همیشگی در خصوص تجربۀ لاتین در سینما، و توانمندسازی فیلم سازان لاتین برای نقل و به اشتراک گذاریِ داستان های دستِ اول خود در خصوص معنایی است که لاتین بودن برای آنها دارد.

 

راهنما

طرحی نمادین را برای جشنواره ارسال کنید که ماهیت و ذات جشنوارۀ سالانۀ فیلم، موسیقی و هنر لاتین در آن تجسم داشته باشد تا بتوانید از شانس انتخاب طرح خود بعنوان پوستر اصلی جشنواره برخوردار شوید.

طرح های پوستر ارسالی باید به تمجدید از ارزش هایِ اصلی و زیربنایی این جشنواره بپردازد و اشتیاق به فرهنگ لاتین را ارج نهد.

 

ملزومات آثار ارسالی

  • استفاده از گرافیک ها و نیز نقاشی های رایانه ای برای ایجاد طرح پوستر جایز است.
  • آثار ارسالی باید در قالب JPEG و در اندازۀ ۱۸ در ۲۴ اینچ با رزولوشن ۱۵۰ DPI (RGB) و در حجم ۴ مگابایت باشند. چنانچه اثر شما از مرحلۀ مقدماتی انتخاب آثار عبور کند، از شما درخواست خواهد شد که اثرهنری خود را در فرمت دیجیتال در اندازۀ ۱۱ در ۱۷ اینچ با رزولوشن ۳۰۰ DPI (CMYK) برای جشنواره ارسال کنید.

 

گروهی از داوران ممتاز کار انتخاب پوستر برنده را بر طبق معیارهای زیر برعهده خواهند داشت:

  1. شفافیت و اصالت پیام: داوران بدنبال طرح های نوآورانه و خلاقانه ای هستند که سنت جشنوارۀ فیلم لاتین سن دیگو در کنار ارزش هایِ مسرت بخشی، ترقی خواهی و شمول این جشنواره در آن بتصویر کشیده شده باشد.
  2. مختصر و مفید بودن، بیادماندنی بودن و جذاب بودن آن برای مخاطبان عام: طرح پوستر باید در نظر مخاطبان عام و اسپانسرها جسنواره جذاب باشد (تمامی گروه های سنی و جنسیت ها). پوستر ها نباید حاوی تصاویر: برهنگی، سلاح، زننده و متون توهین آمیز باشد.
  3. ارائۀ فرهنگ لاتین به شکلی منحصربفرد، مثبت، و غیرکلیشه ای: آثار هنری باید فاقد هرگونه کلی گویی در خصوص فرهنگ لاتین باشد. این امر شامل پرهیز از تصاویر کلیشه ای، نمادها و سمبل های مختص به یک کشور و عوامل بصریِ غیرتاثیرگذارِ از پیش طراحی شده است. نمادهایی که از گنجاندن آنها در طراحی پوستر باید اجتناب شود شامل: فلفل قرمز، ناچو (نوعی غذای مکزیکی)، جمجمه، ریسه ها و تزئینات رنگارنگ کاغذی، (Papel Picardo)، پینیاتا (جعبه های مقوایی رنگارنگ)، کاکتوس، کلاه های مکزیکی (سومبِرِروس) و غیره هستند.
  4. طرح (شکل، رنگ، ترکیب بندی، مهارت): به یاد داشته باشید که امسال ۲۵ امین سال برگزاری این جشنواره است. پوسترهای طراحی شده باید حاوی نام جشنواره (جشنوارۀ فیلم لاتین سن دیگو) باشند و در بزرگداشت ۲۵ سال برگزاری این جشنواره بگونه ای طراحی شوند که عدد «۲۵» در آن برجسته شده باشد. همچنین ترجیح با پوسترهایی که عنصر رنگ در آنها کاربرد زیادی داشته باشد.
  5. چند منظوره گی برای استفاده در سایر رسانه ها: پوستر شما باید دارای طرحی کارآمد باشد – زیرا این طرح در تبلیغات، کاتالوگ ها، وب سایت ها و سایر رسانه های تبلیغاتی استفاده خواهد شد.

.

آخرین مهلت: ۲ نوامبر ۲۰۱۸ (۱۱ آبان ۱۳۹۷)

هزینۀ ورودی: شرکت در این رقابت رایگان است

واجدان شرایط: شرکت در رقابت بین المللی طراحی پوستر جشنوارۀ فیلم لاتین دسن دیگو برای تمامی افراد، گروه ها و شرکت های طراحی از اقصی نقاط جهان آزاد است.

جوایز: ۱۰۰۰ دلار

 

جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص رقابت بین المللی طراحی پوستر جشنوارۀ فیلم لاتین دسن دیگو ۲۰۱۹ با سایت فراخوان مراجعه کنید.

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا