کارآفرینیکسب و کار

داروخانه آنلاین یک ایده یا نیاز

با رشد استقبال مردمی از فروشگاه های آنلاین متنوع،  هر روز شاهد راه اندازی انواع این فروشگاه ها در یک شاخه جدید هستیم.

مقبولیت فروشگاه های بزرگ و قدیمی تر نظیر دیجیکالا باعث شده شرکت های دیگر چون توان رقابت با شرکت های بزرگ را ندارند شاخه های تخصصی تر و بازار محدودتری را انتخاب کنند. از این جمله بازارها داروخانه های آنلاینی هستند.

با چرخی در اینترنت و سرچ داروخانه آنلاین لیستی از سایتهایی با همین عنوان نمایش داده می شود؛ که انواع محصولات آرایشی و بهداشتی، مکمل های غذایی، پوست و مو در کنار تجهیزات پزشکی به فروش می رسانند. مشتری ها می توانند با خرید آنلاین، محصول مورد نظر را به صورت رایگان درب منزل تحویل بگیرند. با کمی دقت متوجه می شوید منوی تمام این سایتها یکسان است. یعنی محصولات و دسته بندی های مشخصی را شامل می شوند. به جز چند سایت بیشترشان مشاوره آنلاین ندارند که این در خرید بیشتر محصولات این سایت ها بسیا موثر است. این مهم را در نظر بگیرید که این داروخانه ها هیچ کدام نسخه پزشک را برای شما تهیه نمی کنند و به هر حال برای دریافت دارو باید به داروخانه مراجعه کنید.

همه ما وقتی به داروخانه می رویم یا نسخه مشخصی از طرف پزشک خود داریم و می دانیم چه می خواهیم و یا به دنبال محصولی بهداشتی مانند شامپو و لوسیون های بدن یا مولتی ویتامین و مکملهای غذایی هستیم که نمی دانیم دقیقا کدام محصول مناسب ماست؛ در همه این سایتها توضیحات محصولات نیز همان است که در کاتالوگ های شرکتها نوشته شده که برای انتخاب نمی تواند کافی باشد. اینجا مشاوره داروخانه نقش مهمی در تصمیم گیری دارد.

اگر گشتی هم در بازار اندروید و آی او اس زده باشید چندین اپلیکیشن موبایل با عنوان داروخانه می بینید که صرفا درباره داروها توضیحات داده اند. این در حالیست که در کشورهای دیگر از جمله امریکا اپلیکیشن های موبایلی طراحی شده که بیمار به صورت تصویری با پزشک مربوطه تماس می گیرد و از مشاورهای آنها استفاده می کند. حتی امکان نوبت گیری از پزشکان برای ویزیت آنلاین در این اپلیکیشنها ایجاد شده.

در کنار این داروخانه های آنلاین وجود چنین خدمات مشاوره آنلاین و یا ایجاد راهکاری برای تهیه نسخه پزشک می تواند گامی بلند و رو به جلو باشد.

گشتن در داروخانه های مختلف به دنبال دارو و پیدا کردن نسخه های پزشکان گاهی به راحتی که فکر می کنیم نیست. خیلی اوقات پیش آمده که هر دارخانه ای نسخه یک بیماررا کامل نداشته باشد یا تنها در داروخانه های خاصی در سطح شهر داروی مورد نظر بیمار موجود باشد. حال تصور کنید به عنوان بیمار یا بستگان بیمار در شرایط اضطرار به دارویی نیاز داشته باشید که قبل از عمل مصرف شود. این کار زمان و انرژی زیادی بخصوص در شهر بزرگی چون تهران می برد. در این عرصه یک اپلیکیشن جامع که اطلاعات کامل داروها و داروخانه های اطراف بیمار را داشته باشد، یا امکان تهیه نسخه و ارسال آن به مکان مورد نظر بیمار را داشته باشد. و یا فراتر از اینها امکان فراهم کردن ارتباطی بین داروخانه و پزشک برای خواندن صحیح نسخه ها را داشته باشد، می تواند راهگشای خیلی از مشکلات بیماران باشد.

این طور که به نظر می رسد جای یک استارتاپ برای رفع بیشتر نیازهای بیماران خالیست. استارتاپی که با یک اپلیکیشن و سایت جامع رابطی میان بیمار و پزشک می باشد. نظر شما چیست؟

نوشته های مشابه

‫4 دیدگاه ها

  1. سلام لطفا کسی که این ایدرو ( یعنی داروخانه انلاین ، بیمار وپزشک)نوشته اگر در هر زمینه ای چه بازاریابی چه برنامه نویسی طراحی تخصص داره و مایل به همکاری هست با من تماس بگیره ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا