فراخوانفراخوان گرافیک

جایزۀ طراحی بسته بندی Model Young Package 2019

Model Young Package 2019: Unboxing Experience

جایزۀ طراحی بسته بندی Model Young Package 2019: Unboxing Experience اقدام به اعلام فراخوان خود برای دریافت آثار متقاضیان می کند. این جایزۀ طراحی بزرگترین رقابت در نوع خودش در جهان است که توسط CZECHDESIG سازماندهی و به تازگی شروع به دریافت آثار برای رقابت سال ۲۰۱۹ کرده و از تمامی دانشجویان و طراحان، از هر سنی، برای شرکت در این رقابت دعوت بعمل می آورد.

 

درخصوص رقابت:

جایزۀ طراحی بسته بندی که اکنون در بیست و چهارمین سال برگزاری خود قرار دارد یک رقابت طراحی بین المللی در طراحیِ بسته بندی است. هدف از برگزاری این رقابت دعوت از دانشجویان و افراد خلاق و به چالش کشیدن آنها برای طراحیِ مقواهای موجدار و بی موج و یا سایر مواد کاغذی است که بطور گسترده در طراحیِ بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرند.

این رقابت طراحی بسته بندی از زمان تأسیس خود در سال ۱۹۹۶، توانسته است به شهرت بین المللی دست یابد و جایگاهِ ویژه ای در میان رقابت های طراحیِ برای خود باز کند. تمرکز اصلی این رقابت بر بسته هایی است که از کاغذ ساخته می شوند.

این رقابت طراحی بسته بندی در طول ۲۰ سال گذشته فرصتی را در اختیارِ صدها طراح از تمام جهان برای ارائۀ ایده هایِ اصیل خود قرار داده است. بسیاری از طراحان جوانانی که در گذشته برندۀ این رقابت بوده اند بعدها مبدل به طراحانِ حرفه ایِ تحسین شده ای گشته اند: در تاریخ که به عقب برگردیم، یان چِوورنیک اولین برندۀ این رقابت بود که در سال های بعد برای NASA، IKEA، و Elektrolux کار کرد.

موضوع این دوره از رقابت «تجربۀ بازکردنِ جعبه» است. هر یک از محصولات مورد علاقۀ خود را به شکلی بسته بندی کنید که هر کسی بخواهد آن را در اینستاگرام به اشتراک بگذارد!

همۀ ما عاشقِ بازکردنِ هدیه هستی! در سال هایِ گذشته ویدئوهای مربوط به بازکردنِ جعبه رواج بسیاری در یوتیوب یافته است. با این حال، یک تجربۀ خوب از بازکردنِ جعبه نتیجۀ یک طراحیِ بسته بندیِ آگاهانه و پیچیده است. هر بسته باید راه درازی را از تولید کنندۀ آن تا فروشگاه آنلاین و شرکت هایِ حملِ بار بپیماید تا به دستِ مشتری برسد.  در این سفر، بسته بندی باید از محصولِ درون خود به بهترین شکل محافظت کند تا بتواند به مرحلۀ هیجان انگیزِ آخر که همان «باز شدن» است برسد. با انتظارات فراوان، منتظر رسیدنِ بسته های شما هستیم. زمان باز شدنِ جعبه چالش برانگیزترین لحظه برای طراحان است. چگونه می توان بر لذت مشتری افزود، چگونه می توان آنها را غافلگیر و شگفت زده کرد، و چیز جدیدی به آن افزود؟ چگونه می توان این لحظۀ کوتاه را به واقع بدل به لحظۀ ای ویژه کرد، در حالیکه که کارایی بسته بندی بطور کامل حفظ شود؟

اکنون منتظر دیدنِ بسته بندیِ کارایِ منحصر بِفرد شما هستیم. به ما نشان دهید که از نظر شما یک تجربۀ عالی از بازکردنِ جعبه، تجربۀ که هر کسی خواهان به اشتراک گذاری آن است، چگونه باید باشد.

 

متقاضیان می توانند در یکی از دو دستۀ زیر ثبت نام کنند:

مقطع متوسطه – دانش آموزانِ شاغل در مقطع متوسط و دانشکده ها

نامحدود – دانشجویان و طراحانِ تمام گروه های سنی

 

 

آخرین مهلت ثبت نام: ۲۰ مه ۲۰۱۹ (۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸)

 

هزینۀ شرکت در رقابت: رایگان

 

واجدان شرایط: تمامی دانش آموزان، دانشجویان و طراحان (از هر سنی)

 

جوایز:

جوایز هر یک از گروه های مذکور به قرار زیر است:

دستۀ نامحدود:

  1. مقام اول: ۲۰۰۰ یورو
  2. مقام دوم: ۱۲۰۰ یورو
  3. مقام سوم: ۸۰۰ یورو

دستۀ مقطع متوسطه:

  1. مقام اول: ۱۲۰۰ یورو
  2. مقام دوم: ۶۰۰ یورو
  3. مقام سوم: ۴۰۰ یورو

 

جهت ثبت نام و کسب اطلاعات از سایت رقابت بازدید کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا