فراخوانفراخوان عکاسی

جایزه بین المللی عکاسی کوالالامپور ۲۰۱۹

جایزه بین المللی عکاسی کوالالامپور KLPA یازدهمین دور خود را در سال ۲۰۱۹ اعلام می کند.

KLPA همچنان متعهد به معرفی عکاسان پرتره معاصر بین المللی از جنوب شرقی آسیا و سرتاسر جهان، با جایزه دادن به تعدادی از عکاسان برتر در سبک پرتره است.

همانند سال های گذشته، این رقابت به دنبال عکسهای تازه و خلاقانه از عکاسان جدید، در حال ظهور از سراسر جهان است.

دو دسته وجود دارد:

• تصویر تک (تم باز) – از همه عکاسان پرتره خلاق دعوت می کند تا به بیان سبک های اصیل خود خارج از هر نوع سبک و ژانر بپردازند.
• تصویر تنها (تم: نگاه خیره و مصمم)

در جهت شناخت تنوع و تلاشهای ارزشمند، این نسخه از KLPA – جوایز بین المللی عکس کوالالامپور به طور خاص برای برجسته کردن اهمیت داستان قصه گویی خوب در عکاسی، در قالب ژانر پرتره معاصر که در آن بسیاری از عکاسان تازه کار عکسبرداری کرده اند، اخیرا کار پروژه یا داستان عکس را انتخاب کرده اند . تاکید ویژه ای شده بر عکاسانی که مرزهای رایج را درنوردیده اند، و به تولید تصاویر پرتره تخیلی، تازه، پرتره های بصری چشمگیر و داستان های شخصی و  داستانهای تحقیقی می پردازند.

دستورالعمل:

• پرتره ها ممی توانند خارج از مرزهای خود، در ارتباط با عکاسی مربوط به تصویر برداری از مردم با تاکید بر هویت آنها به عنوان افراد در ارتباط با محیط اطراف، وضعیت و بشریت، تفسیر شوند.

• به عنوان پرتره های الهام گرفته از عکاسی تبلیغاتی، یک عنوان معنادار و یک عنوان به همراه تصویر پرتره، جزئیات دیدگاه عکاس و پشت صحنه پشت عکس را همراهی می کند.

• همه عکس ها باید در ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ گرفته شود یا بخشی از یک پروژه در حال انجام باشد.

• تکنیک های تاریک اصلی (مانند سطوح، منحنی، dodging، سوزاندن، تیز کردن حداقل، اصلاح رنگ) مجاز هستند. عکس ها می توانند سیاه و سفید یا رنگی باشند، در هر فرمت.

• عکاسان می توانند یک یا هر دو دسته را به طور جداگانه ثبت نام کنند تا حداکثر ۳ بار در هر رده.

عکاس کپی رایت تمام تصاویر ارسال شده را در همه زمان ها حفظ می کند.

داوریدر ماه مه ۲۰۱۹ برگزار خواهد شد. عکاسانی که آثارشان توسط داوران به ترتیب لیست می شوند، از طریق ایمیل یا پست در ۱۴ روز مطلع می شوند. ۵۰ فینالیست در ماه سپتمبر ۲۰۱۹ در مالاگا ILHAM در کوالالامپور، مالزی حضور خواهند داشت.

ثبت نام زودهنگام از تاریخ ۱ تا ۲۸ فوریه ۲۰۱۹ است. هزینه ورودی استاندارد (از ۱ مارس تا ۳۰ آوریل ۲۰۱۹) از ۱۵ دلار برای هر تصویر آغاز می شود.

جوایز

برندگان اول جایزه از هر رده جوایز نقدی را از دلار ۳،۰۰۰ دریافت خواهند کرد و همچنین جایزه تازه ای را برای گرامی داشتن به دست خواهند آورد.

علاوه بر این، تمام ۵۰ فینالیست، در سپتمبر ۲۰۱۹ در مالاگا ILHAM در کوالالامپور، مالزی حضور خواهند داشت.
KLPA با ایجاد وسعت دید و افزایش مخاطبان از مناطق جدید و در حال ظهور، با سازمان های عکاسی بین المللی همکاری می کند تا فینالیست های ۲۰۱۹ را در جشنواره های بعدی نمایش دهد:

• ژوئن ۲۰۱۹ – جشنواره عکالت، عکاسی نیوزیلند
• اوت ۲۰۱۹ – جشنواره بین المللی عکس Mt.Rokko، ژاپن
• نوامبر ۲۰۱۹ – Photolux، لوکا، ایتالیا
• نوامبر ۲۰۲۰ – جشنواره عکس یوکوشیما، ژاپن

برای کسب اطالاعات بیشتر به سایت فراخوان مراجعه کنید

https://www.klphotoawards.com/

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا