اخبار سینمایی

اکران مردمی فیلم ” پایان نزدیک است ” در روز قلم

اکران مردمی فیلم " پایان نزدیک است " در روز 12 تیرماه که مصادف با روز قلم است در سینما عصر جدید انجام می شود؛ مراسم فرش قرمز این اثر نیز در همین تاریخ با حضور دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته هنری و هنرمندان عرصه سینما تلویزیون و تیاتر برگزار می شود.

 امیر علی مکرمی نژاد، کارگردان و تهیه کننده فیلم سینمایی ” پایان نزدیک است ” در گفتگو با مجله فرد با اشاره به اکران عمومی این فیلم عنوان کرد:  اکران این اثر در روز ۱۲ تیرماه که مصادف با روز قلم است در سینما عصر جدید انجام می شود؛ مراسم فرش قرمز این اثر نیز در همین تاریخ با حضور دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته هنری و هنرمندان عرصه سینما تلویزیون و تیاتر برگزار می شود.

وی افزود: این فیلم در خصوص مشکلات اجتماعی است که به شکل جریان ابزورد در قالب  ژانر سیاسی در موقعیتی ثابت و ساکن و همچنین با برداشتی آزاد از نمایش نامه در انتظار گودو نوشته ساموئل بکت به رشته تحریردرآمده و توسط دانش پژوهان و فارغ التحصیلان رشته هنر نیز مصور شده است.

این کارگردان تصریح کرد: پایان نزدیک است اولین فیلمی است که همه گروه سازنده از تدارکات گرفته تا بازیگران مجموعه، تئوریسین های رشته سینما و تئاتر هستند. مدت زمان این فیلم ۸۲ دقیقه است و امیدوار هستیم با موفقیت اکران مردمی خود را پشت سر بگذارد و در روزهای آینده نیز در سالن های مختلفی نیز اکران شود؛ البته این نکته نیز قابل ذکر است که این فیلم در تابستان نیز در سینماهای هنر و تجربه اکران خواهد داشت.

مکرمی نژاد گفت: نوشتن فیلم نامه این اثر حدود یک سال طول انجامید؛ زیرا باید این نمایشنامه ترجمه و سپس ایرانیزه می شد. فیلم برداری این اثر نیز در سال ۹۵ آغاز شد و پس از سه سال متوقف شدن در وزارت ارشاد بالاخره در بخش ویدئو رسانه با سانسورهای فراوان اجازه اکران دریافت کرد.

این فیلم سینمایی بلند در چندین جشنواره بین المللی راه یافته است.

گروه پخش دریچه سینما مسئولیت پخش بین المللی این اثر را به عهده دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا