کارآفرینیکسب و کار

4 قدم برای ثروتمند شدن افرادی که ثروتمند به دنیا نیامده اند

4 قدم برای ثروتمند شدن افرادی که ثروتمند به دنیا نیامده اند

ثروتمند شدن نیازمند کار مداوم و مدیریت پولی است که در اختیار دارید، البته کمی شانس هم می تواند کمک بزرگی باشد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا در ثروت و رفاه به دنیا آمد. اولین شغل او عینا به شکل عنوانی بلند پایه و عالی از پدرش که سرمایه دار مهمی در زمینه املاک بود به او رسید. اکثر ما این اندازه خوشبخت نیستیم. در حقیقت، به شکل باور ناکردنی حتی یک روزِ عمر را هم در ثروت زیستن از قاعده به دور است.

مسیر کسب ثروت برای اکثر مردم متنوع تر و پیچیده تر بوده و پر از موانعی است که برای شرایط هر فرد، منحصر به فرد است. در حالی که برای ترامپ، ثروت هنگفتی به جای گذاشته شد، بقیه ما باید آن را از روش دیگری به دست آوریم. ما باید با پولی که در دست داریم تصمیمات هوشمندانه بگیریم تا در طی زمان، ثروت کسب کنیم. در این جا سریع ترین راه ها ارائه شده است.

1-بدهی های دارای بهره بالا را تسویه کنید.

اولین گام کسب ثروت، تسویه بدهی های سنگین است. داشتن بدهی زیاد مانع سرمایه گذاری جدید و خرید دارایی می شود. اگر با وام های دارای بهره بالا کار خود را آغاز کنید پس روی می کنید. بدهی کم هزینه قابل قبول اند (مثلا با نرخ بهره زیر 3%) اما وام های دارای بهره بالا با نرخ بین 5 تا 20% باید در اولین فرصت تسویه شوند. برای حفظ کنترل امور تجاری خود، بدهی های خود را تسویه کنید تا زمانی که تمام وام های دارای نرخ بهره بالاتر پرداخت شوند.

2-کمتر از درآمد خود خرج کنید

این گام، شاید در بیان آسان ترین روش باشد اما در عمل، جزء سخت ترین مراحل است. مدیریت هزینه های ماهانه را به دست گرفته و حواستان باشد که کمتر از درآمد ماهانه خود خرج نمایید. راه حل آن کاهش مخارج به میزانی کمتر از درآمد است از این رو می توان مبلغی را پس انداز نمود. ماهانه مبلغ مشخصی را پس انداز کنید ، طوری که پول کافی هم برای پرداخت صورت حساب ها و بدهی و پرداخت هزینه های روزانه برای داشتن یک زندگی راحت و معمول را داشته باشید.

3- برای خود یک سیستم پس انداز ایجاد کنید.

شما هرگز نمی دانید چه بر سر درآمدتان می آید. داشتن یک سیستم پس انداز برای پوشش هزینه های 3 تا 6 ماه، برنامه بسیار مهمی است. مالکان کسب و کارهای کوچک، روش مشابهی را اتخاذ می کنند. بسیاری به دنبال ایجاد سیستم نقدینگی 3 تا 6 ماه هستند تا بتوانند در حین ایجاد کسب و کار خود و ترازنمودن عملیات خود برای رفع تقاضای رو به رشد مشتری ، بدهی های خود را نیز بپردازند و از پسِ مخارج خود برایند.

4-مالک باشید:

پس از ایجاد سیستم پس انداز، به دنبال سرمایه گذاری باشید. به همه ما گفته شده “به سختی کار کنید و پاداش دریافت کنید”  اما این به معنای ثروتمند شدن نیست. ثروت از مالکیت می آید. بیش از حد نیاز پس از انداز نموده و پورتفلیوی متنوعی از سهام اوراق و سایر دارایی هایی که رشد می کند تهیه کنید. به دنبال پیشرفت سرمایه گذاری خود و گسترش پورتفولیویتان  باشید.

افراد با سخت کارکردن صاحب ثروت نمی شوند. آن ها با مالکیت چیزهایی که در طی زمان ارزشمند تر می شود و با سرمایه گذاری مسئولانه، اندوخته ای برای خود ایجاد می کنند. برای مالک شدن، باید بدهی های خود را تسویه کنید، کمتر از آن چه درآمد دارید هزینه کنید، برای سه تا شش ماه زندگی بدون درآمد، پس انداز کنید (برای روز مبادا)  و در دارایی های قابل حصول سرمایه گذاری کنید. داوران هنوز نمی دانند که آیا می توان دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا را جزء افراد خوش شانس برای دریافت ثروت به حساب آورد یا خیر اما باید گفت که درها برای هر کسی که صادقانه و با جدیت به دنبال کسب ثروت باشد، باز است، البته اگر افراد این مراحل را دنبال کنند.

ترجمه از: entrepreneur

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا